אודות האיגוד

המטרות העיקריות של האגודה להנדסה להנדסה ביו-רפואית כללות: קידום אינטראקציות מקצועיות בין מהנדסים, רופאים, ומדענים ישראלים המתמחים בתחומים שונים של הנדסה ביו רפואית, עידוד פעילות השתלמויות מקצעויות בתחומי ההנדסה הביו-רפואית, גיבוש תוכניות מחקר בתחום ההנדסה הביו-רפואית, וקידום מיסחור טכנולוגיות בתחום.

על מנת להשיג את המטרות האלו, האגודה מקיימת מספר פעיליות:

1. כנסים שכוללים מושבים מהאקדמיה ומהתעשייה וכן תצוגות רלוונטיות.

2. סדנאות בנושאיםתחומים ספציפיים.

3. הענקת פרסים לקידום מצויינות של מדענים וסטודנטים לתארים מתקדמים.

4. קידום שיתופי הפעולה בין האקדמיה לתעשיה בישראל.

5. טיפוח הקשרים המקצועיים בין המחלקות להנדסה ביו-רפואית בישראל.

6. קידום קשרים ושיתופי פעולה בינלאומיים.

7. יצירה של הזדמנויות מקצועיות חדשות לסטודנטים להנדסה ביו-רפואית ורפואה.

מטרת הכנסים והפעיליות הנוספות הנ”ל לכסות את כל ההיבטים השונים של תחום ההנדסה הביו-רפואית בישראל בהתאם לקצב ההתקדמות המהיר של התחום בארץ ובעולם.

הפעילויות שלנו מכסות גם תחומי הנדסה ביו-רפואית קלאסיים (עיבוד תמונות רפואיות, זרימה ביו-מכאנית, ביו-חומרים, הנדסת רקמות, דיאגנוסטיקה מבוססת אולטרה סאונד, אופטיקה רפואית, וכו) וגם תחומים חדשים יותר (למשל רפואה מבוססת סלולארי, ביולגיה סינטטית ומערכתית, הנדסת מוח, ננו-רפואה, רובוטיקה רפואית, ביו-רפואה של ספורט, שיגור תרופות מכוון מטרה, ועוד). כמו כן הן מכסות פריצות דרך בתחומי רפואה ספציפיים ורלוונטיים (למשל טיפול ודיאגנוסטיקה של סרטן, ריפוי פציעות, כלי דם ועוד).

חברי האגודה, הנוכחיים והפוטנציאליים, כוללים מהנדסים ביו-רפואיים בהכשרתם המקצועית ואו האקדמאית, חברי סגל במוסדות להשכלה גבוהה העוסקים בתחום, רופאים המתעניינים ואו עוסקים באספקטים הנדסיים, מנהלים ורגולטורים בתחום ההנדסה הביו-רפואית, מהנדסים קליניים, עובדי בתי חולים העוסקים בתחום של מיכשור ביו-רפואי, יזמים בחברות הזנק בתחום, סטודנטים לתואר ראשון ולתארים מתקדמים בתחום ההנדסה הביו-רפואית.

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ולקחת חלק בפעילויות האגודה הישראלית להנדסה ביו-רפואית!

בכבוד רב,

פרופ' מיטל זילברמן, נשיאת האגודה.

וחברי האגודה הישראלית להנדסה ביו-רפואית.