2018 Honorary Members

פרופ' אברהם דומב


פרופסור אבי דומב הוא פרופ' מן המנין לביוחומרים וכימיה תרופתית בבית הספר לרוקחות שבפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים. אבי הינו מחלוצי תחום הביוחומרים בארץ. נחשב לבר סמכא עולמי בתחום הפולימרים לשימושים רפואיים, מערכות למתן מבוקר של תרופה ופיגומים (scaffolds) להנדסת רקמות ופרסם כ- 700 מאמרים מדעיים ופרקים בספרות המדעית, המצוטטים כ- 30,000 פעמים. מחקריו פורצי הדרך הובילו לפיתוח טכנולוגיות לטיפול במחלות שונות, כדוגמת ה- Gliadel - שתל לטיפול בגידול במח שפותח למוצר ע"י חברת Guilford האמריקאית, Deximune - קפסולת ציקלוספורין לטיפול בפצעים בחלל הפה שפותחה למוצר ע"י חברת Dexcel הישראלית, InSpace - בלון מתכלה לטיפול אורתופדי שפותח למוצר ע"י חברת Orthospace הישראלית ונוספים.
בשלבים המוקדמים יותר של הקריירה המקצועית שלו פרופ' דומב שימש כעמית מחקר במחלקה הכירורגית של בית הספר לרפואה של Harvard ובמחלקה להנדסה כימית של MIT בבוסטון. בהמשך שימש כחוקר בכיר במכון הביולוגי של נס ציונה וכמנהל של מעבדות המחקר והפיתוח של חברת Nova Pharm שבבולטימור. מאז היותו איש סגל וחוקר באוניברסיטה העברית הוא הכשיר דורות של מדענים וחוקרים בתחום החומרים לישומים רפואיים. מהם רבים תופסים עמדות בכירות בתעשייה ובאקדמיה. בשנים 2014-2016 אף כיהן כנשיא של מכללת עזריאלי בירושלים, במטרה לקדם את תחומי ההנדסה בישראל. בשנת 2007 אבי נענה להצעה להתגייס למשטרה ולעמוד בראש המחלקה לזיהוי פלילי. שם בדרגת תת-ניצב הוא הוביל את המחלקה במשך מספר שנים, תוך חיזוק הצד המדעי שבזיהוי פלילי, הטמעת אמצעים חדשניים שהיו אז בקדמת הטכנולוגיה והובלת המחלקה להיותה אחת מחמשת המחלקות לזיהוי פלילי המובילות בעולם.
פרופ' דומב ידוע ומוכר היטב בארץ ובעולם הגדול בזכות פעילותו הרב גונית בתחום הפולימרים ובאופן ספציפי בתחום הביוחומרים והשתלים הפולימריים. הוא העורך הראשי של כתב העת היחודי Polymers for Advanced Technologies מאז 2011 וכן עורך בכתבי העת המובילים בתחומי הביופולימרים ושחרור מבוקר של תרופות. ביניהם Biomacromolecules, Journal of Controlled Release, Advanced Drug Delivery Reviews ונוספים. כהערכה על תרומותיו המקצועיות, פרופ' דומב נבחר לכהן בוועדות מדעיות מובילות בתחומיו כגון זו של ה- Controlled Release Society וזכה בפרסים יוקרתיים בארץ ובעולם.
אבי תמיד מוכן לתרום מניסיונו העשיר, לארגן כנסים, להרצות, לכהן בוועדות ולסייע בכל ענין מקצועי שמתעורר. את כל אלו הוא עושה בדרכו הנעימה והצנועה.
בזכות כל אלו פרופ' דומב  תורם ומחזק את תחום ההנדסה הביו-רפואית בעולם ומייצג את כולנו בכבוד. בעשייתו הפורייה והמבורכת הוא ממלא את חזון האיגוד. לכן אנו מתכבדים ושמחים להעניק לפרופ' אבי דומב חברות כבוד באיגוד הישראלי להנדסה רפואית וביולוגית.

אבי היקר,
אנו חברי האיגוד מברכים אותך בעוד שנים רבות של סיפוק, חדוות יצירה ועשייה פורייה, מכל הלב! 

פרופ' מיטל זילברמן                             ד"ר משה ברנד        

נשיאת האיגוד                                 סגן נשיא ומזכיר אקדמי         

אדר תשע"ח פברואר 2018

מר סטלי לוזנן


לסטלי היקר,
כשבאים להעריך אדם בתחום מקצועי כמותי כמו שלנו, נהוג לאמוד אותו בדרך כלל על פי מספר הפירסומים המדעיים או מספר החברות שהקים או מספר הפטנטים שרשם וכו'
אבל כשמדובר בסטלי צריך לפתוח בקטגודיה אישית ייחודית שהיא: "כמות האיכפתיות למקצוע".
סטלי הוא כמו שאומרים בספורט: "שחקן נשמה" בהנדסה ביורפואית.
הוותיקים שבנו מכיר אותו שנים רבות דרך הפעילות באיגוד הישראלי להנדסה רפואית וביולוגית.
במשך 20 שנים היה סטלי חבר פעיל בוועד האיגוד.
בפעילותו הרבה והמגוונת הוא מחזק את הקשרים של תעשייה עם האקדמיה בהנדסה 
סטלי הוא אדם שתמיד מוכן לתת ולא סתם לתת, אלא לתת את כל כולו! לקידום ההנדסה הביורפואית בארץ ובעולם ובמיוחד בכל להנוגע לרגולציה. 
סטלי מוכן תמיד לעזור, לדחוף, ולארגן ולהרצות בכל זמן ובכל מקום, והכי חשוב מכל הלב!
ופטור בלא כלום הרי אי אפשר:
סטלי סיים תואר ראשון ושני בחשמל וטלקומיקציה ב 1974 בבוקרשט רומניה.
הוא עוסק שנים רבות ברגולציה, בטיחות, הערכות סיכונים ואבטחת איכות של התקנים רפואיים
ייעץ לחברות רבות בתחומים אלו
הוא חבר בכחמישה עשר ארגונים וועדות מקצועיות בתחומו
חיבר או היה שותף לחיבור של 7 ספרים מקצועיים
וכן של 5 תקנים בארץ ובחו"ל
פרסם והציג עבודותיו בכ 120 מאמרים וכנסים
ואף זכה בפרסים בינלאומיים
בזכות כל אלה, אנו מתכבדים ושמחים להעניק לסטלי חברות כבוד באיגוד הישראלי להנדסה רפואית וביולוגית.

סטלי היקר,
אנו מברכים אותך בעוד שנים רבות של פעילות וחדוות יצירה ועשייה פורייה, מכל הלב! 

פרופ' מיטל זילברמן                             ד"ר משה ברנד        

נשיאת האיגוד                                 סגן נשיא ומזכיר אקדמי         

אדר תשע"ח פברואר 2018